Corvus valgte Telering-forhandleren Jobbmobil
Corvus Norway har funnet sin telepartner i JobbMobil i Bergen.
Corvus Norway ble etablert i 2015 og har sin opprinnelse fra Canada.
Batterifabrikk
Ved det norske hovedkontoret i Bergen skjer det mye og nå planlegges en helt ny batterifabrikk i Hordaland. Corvus leverer batterier til skip og fartøyer og er i høyeste grad påmeldt nå som stadig mer av skipstrafikken har tatt til orde for å elektrifisere driften, også gjennom hybridløsninger.
– Fungerer godt
Telering-forhandleren JobbMobil er den første rådgiveren Corvus bruker innenfor telefoni.
– Vi har optimalisert abonnementene og fått på plass sentralbordsløsningen Telenor Bedriftsnett. Den fungerer veldig godt. I tillegg har vi handlet mobiltelefoner, forklarer administrasjonskoordinator Linda Skagen i Corvus.
Møteromsløsninger
JobbMobil har dessuten levert smarte møteromsløsninger.
– Dette er løsninger som optimaliserer møter, også om det skal være videokonferanse, sier daglig leder Kristian Bjerknes i JobbMobil. I avtalen med Corvus ligger det også drift og support.
– Fra tid til annen dukker det opp spørsmål som krever raske svar, og da er det viktig at vi er tett på og kan gi bistand umiddelbart, sier Bjerknes.